Říjen 2017

Vůl chce žít

8. října 2017 v 20:28
Co nás pohání k tomu žít? Abychom mohli zaplatit další splátku z naší hypotéky nebo sledovali další osudy hrdinů seriálu Ulice. Já tedy na ulici koukám jen občas z okna a hypotéku by mi s mými nárazovými příjmy ani nedali. Tak pro co má vlastně potom člověk žít?

Uvědomme si základní věc. Chodili bychom osm hodin do práce, do školy, kdyby nešlo o peníze. Měli bychom jich dostatek po celý život a mohli bychom si vybrat, co budeme dělat. Kdo z vás by druhý den v pondělí vstával v pět do fabriky nebo v osm do kanclu? No možná tam zajít jednou měsíčně, povyprávět si s kolegy, zaházet si na odpadkový koš, kdo se víckrát trefí, podrazit šéfovi nohu. Ale chodit tam každý den?

To se mu to radí, řekne si každý za monitorem. Složenky úsměvem nezaplatím. To si samozřejmě moc dobře uvědomuji. Chtěl jsem jen ukázat na to, že není třeba se zas tolik trápit. Je lepší občas zvolnit, odpočinout si, věnovat se sobě. Nebýt zkrátka tím tažným volem, který by chtěl žít, al ostatní mu to nedovolí. Nakládají mu totiž čím dál tím víc.

Ale pokud vyděláte dostatek peněz, pak vám to určitě přeju a třeba mě někdy pozvete na kafe :).

Více tvorby na http://leviatan-blog.cz/.